Sığacık

Sığacık

Türkiye’nin ilk yavaş şehri, huzurun ve sakinliğin ilk adresi olan Seferihisar; M.Ö. 2 bin yılından beri yaşayan büyük bir tarihe sahip. Şarap tanrısı Dionysos’un memleketi, eskilerde Seferihisar’ın ufacık bir balıkçı köyü olan Sığacık, şimdilerde sakin yaşam tarzıyla günden güne ününe ün katıyor.
Sığacık Kalesi

Sığacık Kalesi

Sığacık’ta gezilecek yerler listesinde ilk sırada yer alan Sığacık Kalesi buranın kalbi sayılan bir yer. Kale, 1521-1522 yıllarında Rodos seferine hazırlık amacıyla Kanuni Sultan Süleyman’ın emriyle yaptırılmış.
Sığacık Pazarı

Sığacık Pazarı

“Seferihisar’ın Renkli Pazarı” sloganıyla hayata geçirilen Sığacık Pazarı her Pazar günü tarihi kalenin sokaklarında kuruluyor.
Sığacık Plajları

Sığacık Plajları

Seferihisar’ın birçok mavi bayraklı plajı var, hepsi de gerçekten birbirinden güzel.
Teos Antik Kenti

Teos Antik Kenti

M.Ö. 1000 yıllarında İyon kolonisi olarak kurulan antik liman kenti Teos’un kurucusu şarap tanrısı Dioysos’un oğlu Athames.
Teos Marina

Teos Marina

Teos Marina Türkiye’nin ilk “Cittaslow” kenti (Sakin Şehir) seçilen Seferihisar’ın turistik bölgesi Sığacık’ta 21 Haziran 2010 tarihinde faaliyetlerine başlamıştır.
Çıfıt Kalesi

Çıfıt Kalesi

Teos Marina’ya 25 km mesafede, Doğanbey beldesinde küçük bir adacık üzerinde, Aydınoğulları Beyi Cüneyt tarafından yaptırılan kale, Osmanlı Sultanı II. Murat’ın hükümdarlığın da en güçlü dönemini yaşamıştır.
Efes ve Meryem Ana

Efes ve Meryem Ana

Sığacık'a 74 km mesafede bulunan Selçuk, antik çağın en önemli yerleşim merkezi, dünyanın en büyük açık hava müzelerinden birisidir.