Sığacık Plajları

Sığacık Plajları

erleşim merkezi deniz kenarında olmadığı için denize girmek için en uygun ve yakın Seferihisar Plajları; Akkum Plajı ve Akarca Plajı. Özellikle Akarca bölgesi sakinliği sevenler için doğru adres çünkü yazlıklar genelde o bölgede toplanmış. Sığacık’ta marina olduğu için denize girebileceğiniz herhangi bir alan yok. Bu yüzden Sığacık’taki tepenin arkasında bulunan turkuaz renkli bir koy olan Akkum Plajı daha çok tercih ediliyor.

Alternatif olarak Ekmeksiz Plajı ve Güneşköy Sitesi Plajı (Maden Koyu) da listenizde olsun. Fakat Ekmeksiz Tabiat Parkı’na araçla giriş henüz mümkün değil. Dolayısıyla aracınızı parkın giriş yerinde bırakıp sahile yaklaşık 10 dakika yürümeniz gerekiyor. Denizi muhteşem güzellikte ama sahilde bir tesis ve düzenleme yapılmadığı için sadece denizinin güzelliği için erkenden buraya gelmeye hazır olun. Güneşköy Sitesi’ne giriş konusunda sıkıntı olmuyor, sadece şezlongları site sakinleri kullanabiliyor o yüzden şemsiyenizi ve sandalyenizi yanınıza almanız gerek.

Akkum Plajı’na gelecek olursak, adından da anlaşılacağı gibi bembeyaz kumu vardır Akkum’un. Genellikle dalgalı olduğundan burada sörf merkezleri de kurulmuş. Eğer rüzgar sörfü ilginizi çekmezse su altı dalışı da yapabilirsiniz. Ayrıca ufak bir uyarım da olacak, bölgede dipten denize karışan buz gibi tatlı kaynak suları yüzünden diğer denizlere oranla daha soğuk bir deniz sizi bekliyor.

Bilgiler

  • İl: İzmir
  • İlçe: Seferihisar
  • Semt: Sığacık